Soutěž Najdi rozdíly

69. termín


Strom splněných kočičích přání

Projekt vychází od pražského útulku pro kočky Devět životů, o.s. a probíhá 2x ročně: na období kolem Velikonoc a Vánoce.  Nyní běží jarní - májová sbírka pro kočky a to až do 15. května 2016. 

 

Jak akce funguje?

Na hlavní stránce jsou fotografie koček, jejich příběhy a přání. Pokud vás konkrétní zvíře zaujme, kliknete na něj a dostanete se k dalším informacím. V profilu zvířete je kontakt na organizaci, v jejíž péči se nachází, číslo účtu a variabilní symbol a vše potřebné pro zaplacení dárku.

 

Máte několik možností jak pomoci.

  • poslat peníze ve výši hodnoty dárku na uvedený účet
  • poslat dárek přes libovolný e-shop přímo do útulku
  • koupit dárek a donést ho do útulku osobně
  • poslat peníze na „měsíc života“ v útulku, což je částka odpovídající nákladům na krmivo a stelivo za jeden měsíc

Nechte nám na sebe kontakt, nebude šířen dál, ale na mail Vám po skončení akce pošleme fotografii Vašeho zvířete s dárkem. Může se ale stát, že se Vám ta vybraná kočka líbí hodně. Smutně se dívá a říká „Vem si mě domů“. V tom případě neváhejte a na kontakt v profilu napište, nebo zavolejte a domluvte si návštěvu, přibalte si přepravku, občanský průkaz a hurá pro ni! Na hlavní stránce také najdete možnost filtrování podle krajů, útulků a hodnoty dárku.

 

Hodnotu materiálních i finančních darů poskytnutých kterékoliv ze zúčastněných organizací lze ve smyslu zákona č. 586/1992 Sb. o daních odečíst z daňového základu (pro fyzické osoby § 15, pro firmy § 20). Fyzické osoby si od základu daně mohou odečíst hodnotu darů, pokud jejich součet ve zdaňovacím období přesáhne 2 % ze základu daně nebo činí-li alespoň 1 000 Kč. Celkově lze odečíst až 10 % ze základu daně. Toto potvrzení Vám na požádání vystaví organizace, která pečuje o vámi obdarované zvíře.

 

Z historie:

Kočičí přání vzniklo pod celým názvem „Strom splněných kočičích přání“ v půlce prosince 2010. Na jednom diskuzním fóru nadhodila Lenka Palová nápad udělat akci na podporu útulků, která by byla zvířecí mutací stromů přání, jaké se dělají pro děti z dětských domovů. Nápadu se chytily dvě členky OS Devět životů – Františka Kernová a Zuzana Harcubová. Během týdne byl spuštěn web, osloveny útulky a začalo se s vkládáním zvířat a jejich přání. Nikdo nečekal takový úspěch. Vybralo se 96 338 Kč pro 218 zvířat během přibližně 14ti dnů. Pod tlakem ze strany útulků a veřejnosti nezbylo než udělat další akci :-).

 

Vznikla tak velikonoční Kočičí koleda. Akce se od té doby koná dvakrát ročně – na Vánoce a Velikonoce. Naše nadšení z úspěchu nás pohání dál a my se snažíme dělat vše ještě lépe a pomoci tak získat pro kočky v útulcích ještě více prostředků a pomoci jim zároveň hledat domovy – což se Stromu přání také daří.

 

Od podzimu 2011 přebírá patronát nad akcí Ester Kočičková, která pro nás natočila i spot. Na pomoc s vkládáním zvířat do systému a další velmi nevděčné práce se přidává Věra Pavlíková, provozovatelka hotelu pro kočky Trubská, a ve volných chvílích také třetí členka OS Devět životů Ivana Židoňová. S třetím kolem web dostává zcela nový vzhled a funkce a další vylepšení průběžně přibývají.

 

Pokud byste se chtěli zapojit a obdarovat nějakou kočku, máte možnost, stejně tak šířit povědomí o tomto projektu dál... :-)

http://kociciprani.cz/kocky


Odměny:

7x hlavní výhra

Jarní věnec

Výherci:
dasah53
michalka59
rebelka2859
kubíkpytlík
zdenicka76
klokanek12376
servr2Nalezeno:


Nalezené rozdíly

Pro odeslání odpovědi se musíte přihlásit.


Na tento termín odpověděli:

lacrima1, fialka40, dasah53, mamaMarta, Mtv13, michalka59, .poutnice., papulka70, jája12343, rebelka2859, -nikolka-82, .poja., kapuska69, anvan, ramruma, anvan26, dunlop4, slezi51, jimina2013, zavislak2828, Wevinka, makak-magot, kubíkpytlík, *maličká*, zdenicka76, matulinka, -mich2013-, -ANVAN-, PS.Farm, klokanek12376, fia.go, ŽIRAFA.LEV, -leo1-70, rada14, parada14, marieli23, -pracant-, gilraen007, rada144, §Janis§, pokoruška1, karbar, moje.farma.2013, PavlínkaDv, kerryhill, -babi691-, mura5, babi6911, servr2, Ettelwen17