Pravidla pro soutěž Hledání obrázků

Otázky & odpovědi

 

 

Obsah:

 


 

Co je cílem soutěže?
Každý třetí den se objeví malý obrázek z Farmeramy nebo oficiálního fóra hry a vaším cílem bude napsat místo, kde se obrázek nachází. Snažte se odpověď napsat co nejpodrobněji, avšak stručně.
Pokud by byl tento obrázek: , tak nám nestačí napsat kombajn nebo část kombajnu, ale je potřeba napsat i odkud je obrázek pořízen, např.: okno u kombajnu na lesní mýtině nebo část kombajnu na lesní mýtině.

Zpět na obsah

 

Kdy bude soutěž probíhat?
Soutěž začne 1.2.2012 a bude probíhat zpravidla každý třetí den (tzn. 1.2., 4.2., 7.2.,...) - termíny na měsíc dopředu budou vždy zveřejněny na našem facebookovém profilu. Soutěž bude probíhat od 7:00 do 22:00 téhož dne (tj. celých 15 hodin).
Nezáleží na rychlosti zodpovězení. Ze správných odpovědí se bude losovat, takže odpovědi zapsané v 7:01 nebo 21:59 budou mít stejnou šanci na výhru.

 Zpět na obsah


Kdo se může zúčastnit?
Zúčastnit se může kdokoliv, kdo má účet ve hře Farmerama a je registrovaný zde na stránkách (pokud nemáte účet - registrujte se). Každý přihlášený uživatel smí soutěžit za libovolný počet svých herních účtů (Herní účet si vyberete při odeslání odpovědi).

Zpět na obsah


Kolikrát se mohu zúčastnit?
Můžete se účastnit každého kola, avšak s jedním herním účtem u každého obrázku jen jednou.

Zpět na obsah

 

Odkud budou pocházet obrázky?
Obrázky můžou pocházet z celé hry Farmerama (české i slovenské jazykové verze), její úvodní stránky, nebo z fóra. Většinou se bude brát ohled na nízké levely (přístupnost daných věcí, atd.), ale toto nebude pravidlem. Všechny obrázky z fóra budou pocházet pouze z jeho grafiky nebo F.A.Q. (což je to samé, jako ze hry). Budeme se snažit, aby obrázky byly vždy aktuální (půjdou najít někde na farmě), ale nahrávají se pro soutěž několik termínů dopředu, tak vždy aktuální být nemusí. Žádné obrázky nebudou nijak zmenšeny, zvětšeny, roztaženy, otočeny nebo jakkoliv graficky upraveny. Pro lepší přehled si můžete nastavit pozadí obrázku na barvu, která vám bude vyhovovat, najetím na barevná okénka pod ním.

Zpět na obsah


Jakým způsobem se bude odpovídat?
Jakmile se odemkne obrázek, najdete pod ním formulář pro odeslání odpovědi. Vyberete účet nebo účty (je možné vybrat i všechny najednou), pod kterými chcete soutěžit a připojíte textovou odpověď nebo nahrajete obrázek, který musí mít předepsané parametry, viz níže. Povinný je min. jeden způsob odpovědi (tj. obrázek nebo textová odpověď), můžete ale využít obojí a vypsat textovou odpověď i připojit obrázek. V případě, že odpověď bude obsahovat text i obrázek, jako první se posuzuje správnost odpovědi podle obrázku - tj. pokud na něm bude hledaný obrázek ze hry a výřez bude zakroužkovaný, bude odpověď uznána i v případě, že textová část odpovědi je nedostatečná. Pokud ale na obrázku nebude hledaný výřez zakroužkován (byť hledaný obrázek ze hry bude správný), správnost odpovědi se v tomto případě bude posuzovat podle textové části.

Zpět na obsah


Jak má nahraný obrázek vypadat?
Obrázek musí být dostatečně velký, aby na něm bylo vidět, kde se hledaný objekt nachází, ale nesmí být velký moc. Ideálně ve velikosti herního okna. Je však potřeba, aby byla plocha okolo hádaného obrázku dostatečně veliká, aby šlo poznat, co na obrázku je. Hledaná věc musí být na obrázku výrazně zakroužkovaná, jinak obrázek nebude uznán. Návod naleznete níže.
Parametry obrázku:
Obrázek musí být ve formátu JPG, JPEG, PNG nebo GIF.
Minimální ani maximální rozměry nejsou dané. Připojený obrázek s většími rozměry bude automaticky zmenšován na max. rozměry 800x600 px. Dejte proto pozor, aby nahrávaný obrázek nebyl moc velký, nemusel by po zmenšení být čitelný!

Zpět na obsah


Jak správně vytvořit obrázek?
Najeďte si na farmě na plochu, v jaké se nachází hledaný obrázek. Poté na klávesnici stiskněte Print Screen, PrtScn (u některých počítačů a notebooků musíte stisknout FN + tuto klávesu). Tuto klávesu naleznete v blízkosti pravého horního rohu klávesnice. Poté si otevřete Malování (slovenští hráči Skicár) a postupujte podle návodu ve videu. (Není nutné dodržovat velikost jako ve videu, obrázek může být i menší, ale dost velký na to, aby šlo poznat, kde se objekt nachází.
Video - Windows 7 + program Malování
Pokud budete chtít návody i na jiné systémy a programy, napište mi prosím přes kontaktní formulář.

Zpět na obsah

 

Kdo a jak bude odpovědi kontrolovat?
Odpovědi budeme kontrolovat my, kteří pracujeme zde na stránkách. Jméno odpovídajícího nebude viditelné a vyhodnocení tím pádem nemůže být ničím ovlivněno. Viditelné budou jen odpovědi, u kterých se označí jejich správnost. Výherci budou vylosováni náhodně počítačem, takže nikdo z nás nemůže nic ovlivnit.

Zpět na obsah


Co všechno o mně bude zobrazeno?
Zobrazeny budou pouze 3 věci. První je čas, kdy jste odeslali odpověď, druhá je vaše herní jméno na farmě, které jste zadali a třetí je odpověď včetně připojeného obrázku (ta bude samozřejmě zobrazena až po skončení odpovídání).

Zpět na obsah


Odpovídání již skončilo, ale já nemůžu najít, kde je moje odpověď.
Do přehledu uplynulého termínu se dostanete z hlavní strany soutěže. V nejnižší tabulce najdete nápis "Zobrazit tento termín detailně". Stačí na něj kliknout a jste tam. K přehledu se dostanete i z menu: Soutěže - Hledání obrázků - Předchozí termíny.

Zpět na obsah


Odpověděl jsem, ale nemůžu najít svoji odpověď.
Odpovědi se nebudou mazat (ani měnit) a budou uchovány nastálo. Jediná výjimka, kdy bude odpověď smazána, bude ta, bude-li obsahovat vulgární jméno nebo text v odpovědi nebo bude vulgarita na připojeném obrázku. Takové odpovědi zde logicky zobrazeny nebudou.

Zpět na obsah


Jak a kdy se bude vyhodnocovat?
Po skončení hracího kola odpovědi projdeme a označíme správné (budou podbarveny zeleně) a špatné (podbarveny červeně). Poté ze správných odpovědí počítač vylosuje výherce (min. 3, někdy ale bude výherců více) z každého termínu. Vyhodnocení soutěže bude nejdéle do zahájení dalšího soutěžního termínu. Odměny budou připsány nejpozději v další soutěžní den (do 3 dnů).

Zpět na obsah


Mohu si odpověď opravit, pokud se spletu?
Na opravu budete mít 15 minut po odeslání. Během této doby můžete svoji odpověď libovolně upravovat. Jediné, co nepůjde, tak smazat ji. Odpovědi nejsou na čas, vše si dobře překontrolujte.

Zpět na obsah


Moje odpověď byla správná, ale byla označena jako špatná, proč?
Zřejmě jste neuvedli správné místo, kde se obrázek nachází nebo hledané místo nebylo na vámi připojeném obrázku zakroužkováno. Pokud byla textová část nebo obrázek v pořádku a přesto byla odpověď označena jako chybná, pak se omlouváme, ale bohužel to nepůjde opravit. Losování by muselo být spuštěno znovu a všichni výherci by tak byli jiní. Upřímně ale doufáme, že takováto situace nenastane.

Zpět na obsah


Jaké budou odměny?
U soutěžního obrázku budete mít na výběr ze 2 skupin výher, které tvoří řemeslnické produkty. První skupina se skládá z produktů pro Hlavní výhru, druhá skupina je složená z produktů pro Vedlejší výhry. Z každé skupiny si při odesílání odpovědi vyberete produkt, o který máte v případě vylosování zájem.
Příklad: Vámi vybraná odměna pro Hlavní výhru: "Mrkvovo-jablečná směs", pro Vedlejší výhru: "Mrkvový chléb". Budete vylosováni a umístíte se ve skupině výherců Hlavní výhry. V tom případě vám zašleme Mrkvovo-jablečnou směs. Pokud se umístíte ve skupině výherců Vedlejší výhry, zašleme vám Mrkvový chléb.

 


Dále bude jedna univerzální odměna, kterou může kdokoliv z poroty udělit podle vlastního uvážení. Bude to odměna symbolická - pekařský výrobek Langoš. Tuto odměnu může dostat libovolný počet lidí za originální (vtipnou) odpověď. To ovšem neznamená, že pokud napíšete přímo vtip, tak tuto cenu získáte! Musíte přímo odpovědět, co se na obrázku podle vás nachází. Většinou platí, že chcete-li získat tuto odměnu za každou cenu, tak se vám to nepodaří. Pokud jí získat nechcete, máte velkou šanci. :-) Ti, kteří dostanou tuto cenu, budou v přehledu podbarveni oranžovou barvou. Tato odměna nemá nic společného se správností. V případě více stejných odpovědí, které budou shledány jako vtipné, bude udělena pouze jednomu účtu - tomu, který byl první v pořadí.

Zpět na obsah

 

 

Všem přejeme hodně štěstí, pevné nervy, silné dioptrické brýle na hledání a hlavně co nejméně rozbitých monitorů :-)

 

Poslední aktualizace: 23.1.2014